14.04.2025

Як краще коригувати обробіток після різних попередників, – досвід «Агрейн»

Тарас Корнієнко, головний агроном Групи компаній «Агрейн»

Перша та найважливіша робота в полі для майбутнього врожаю – передпосівний обробіток ґрунту. Адже він забезпечує розпушення верхнього шару ґрунту, знищення бур’янів, вирівнювання поверхні поля й зрештою – створення сприятливих умов для проведення сівби.

Строки обробітку ґрунту залежать від часу збирання попередників, стану ґрунту, кліматичних і низки інших чинників. Для ефективного проведення обробітку ґрунту на потрібну глибину бажано використовувати комбіновані агрегати. За їх відсутності якісно підготувати ґрунт можна одноопераційними знаряддями: культиваторами, важкими або голчастими боронами.

Найголовніше після соняшника – це поборотися з його падалицею навесні. Але важлива й підготовка ґрунту після нього. Відомо, що багато аграріїв збирають соняшник і відразу заганяють на поле сівалку з дисками. Але з нашого практичного досвіду, значно більший урожай озимої пшениці ми отримали, коли спочатку проводили лущення стерні дисками Rubin на глибину 5-8 см, потім – глибоке розпушування Horsch Tiger 4 MT і тільки після цього – сівбу. Якщо ж сіяти пшеницю після озимого ріпаку, то такий обробіток виходить як «напівпар». Тому що від збирання ріпаку й до сівби озимої пшениці фактично проходить 1,5-2 місяці. Відповідно, усі опади, що випадуть у цей період, сприяють накопиченню вологи у ґрунті під сівбу.

Читайте також
П’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн»
Читати
12 мiфiв про тваринництво, або Як уберегтися вiд молочних стереотипiв
Читати
Як обрати якісне насіння: ключові критерії для високого врожаю
Читати