25.04.2025

П’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн»

Тарас Корнієнко, головний агроном Групи компаній «Агрейн»

Соняшник і кукурудза — ключові просапні культури агрогрупи «Агрейн». Їх вирощування вимагає особливої уваги на початкових етапах розвитку, адже саме в цей період рослини є найбільш уразливими до конкуренції з боку бур’янів. Особливо це стосується кукурудзи, яка у фазі сходів майже не здатна самостійно протистояти бур’янам. Як наслідок — ослаблені, пригнічені рослини, які не можуть забезпечити потрібну густоту стояння на полі, повноцінно розвинутись і реалізувати свій генетичний потенціал.

Щоб створити сприятливі умови для стартового росту та розвитку культур, а також отримати високі й стабільні врожаї, ми активно застосовуємо ґрунтові гербіциди — ще до появи сходів. Це дозволяє значно знизити бур’янове навантаження на ранніх, критичних для рослин фазах росту.

Ґрунтові гербіциди діють як захисний екран у верхньому шарі ґрунту, перешкоджаючи проростанню бур’янів протягом 6–8 тижнів, а деякі препарати — до 12 тижнів. Такі засоби здатні контролювати кілька хвиль бур’янів, забезпечуючи тривалий захист посівів.

Щоб забезпечити максимальну ефективність ґрунтових гербіцидів, важливо дотримуватись 5 ключових правил:

  1. Проаналізувати історію поля. Необхідно знати, яка культура вирощувалась раніше, які засоби захисту застосовувались. Для ефективного контролю багаторічних бур’янів боротьбу з ними варто починати ще на етапі вирощування попередника, використовуючи післясходові гербіциди.
  2. Оцінити тип ґрунту і його характеристики. Вміст органічної речовини, кислотність, вологість — ці параметри напряму впливають на ефективність дії гербіцидів. Наприклад, на ґрунтах із високим вмістом гумусу потрібне коригування норми внесення.
  3. Урахувати погодні умови. Волога — ключовий чинник для активізації дії ґрунтового гербіциду. Мінімальні опади на рівні 1,5 мм або наявність ґрунтової вологи дозволяють препарату досягти насіння бур’янів і запобігти їх проростанню.
  4. Забезпечити правильну норму і якість внесення. Якщо використовуються прилипачі, достатньо норми виливу близько 100 л/га. Без прилипачів об’єм має становити 200–350 л/га, щоб забезпечити рівномірне покриття поверхні ґрунту.
  5. Дотримуватись технологічних вимог до підготовки ґрунту. Якісний передпосівний обробіток — запорука успіху. Ґрунт має бути дрібногрудкуватим, що сприятиме кращому контакту гербіциду з поверхнею і посилить його ефективність.

 

За умови грамотного підходу до захисту культур на ранніх етапах, можна не лише зменшити вплив бур’янів, а й створити надійну основу для формування високого та якісного врожаю.

Читайте також
Як краще коригувати обробіток після різних попередників, – досвід «Агрейн»
Читати
12 мiфiв про тваринництво, або Як уберегтися вiд молочних стереотипiв
Читати
Як обрати якісне насіння: ключові критерії для високого врожаю
Читати